Інформаційно-освітній проект для успішних, креативних і творчих
Загальновизнаним є факт: традиційна школа готує дітей для світу, якого більше немає...
Якщо півстоліття тому хороший бухгалтер мав швидко вправлятись із рахівницею та робити акуратно каліграфічний запис у комірній книзі, то кому потрібні зараз такі «люди-калькулятори/принтери», яких замінив комп’ютер з програмою 1:С а то й зовсім «хмарний» сервіс? А школа й надалі спрямована на механічну лічбу, пренудну каліграфію та механічне зазубрювання. А ще гірше – там вчать мовчазної покори (говори те, що хочуть почути і коли спитають), лицемірства (списування, вислуговування), нетерпимості (знервовані батьки, тривожні діти, замучені вчителі). Традиційна школа, за рідкісними винятками, є школою минулого.
Ніхто з точністю не спрогнозує освітні зміни для школи майбутнього, бо не знаємо масштабів розвитку технологій, що стрімко міняють світ. Та завжди досягатимуть успіху люди, здатні створити щось унікальне, оригінально-практичне.
Саме тому батьки та ентузіасти-освітяни у пошуках школи сучасності.
«Тьютор тайм» - альтернативний освітній формат, де немає трансляції від учителя до учня, а створено загальний простір для навчання, комунікації, гри і спільної діяльності.
Щоб у дитини з’явився інтерес до чогось, має визріти внутрішня потреба, створитись пустота, яку необхідно заповнити. Навчання – це не знання і не способи їх передачі, а процес пошуку, де дуже вагомими є відносини з тим, хто заохотить, зможе мотивувати рухатись вперед.
У нашому проекті «Тьютор тайм» працюють ті, хто отримують задоволення від своєї справи. Діти не мають бачити біля себе безрадісних людей, невдоволених життям. Тому поряд з учнями у нас не просто вчителі, а тьютори – успішні, цікаві, творчі, креативні - вони вміють вибудовувати стосунки з учнями так, щоб замість нотацій і нудних пояснень застосовувати методи заохочення, серед яких головним є власний приклад. Вчитель-тьютор є своєрідним координатором, логістом знань.
Навколо альтернативної освіти зараз багато розмов: це дорого, потребує багато часу, не завжди системно, для багатьох ще дивно... Але ж незаперечно одне: рівень незадоволення традиційною школою став критичний, тому однозначно, що експериментальні освітні проекти – це можливість вибору того, що підходить кожній конкретній дитині.
Філософія нашого проекту «Тьютор тайм» - це створення ситуації успіху, де учні зацікавлені вчитись не тому, що так треба, а тому, що це цікаво і може знадобитись у майбутньому. Тут діти мають змогу бути самими собою, вчаться розуміти інших і представляти себе, відстоювати свій простір і в той же час не створювати незручності іншим. Вільні, думаючі, здорові і щасливі, вони знайдуть своє місце у цьому мінливому світі.